| Processor | Intel Celeron N2840 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 13.3 inches Display | |
| Graphics Card | SD memory card reader | |
| OS | Chrome OS | |
| RAM | 4GB DDR3 RAM | |
| Memory | 16GB eMMC | |
| Battery | 3-cell Battery | |
| Warranty | 1 year Manufacturer |
| Name | Toshiba CB30 B 104 13.3 |
|---|---|
| Model | CB30 B 104 13.3 |
| Price | Tk 28,700 |
| Brand | Toshiba |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | 802.11 ac |
|---|
| Display Type | IPS LCD |
|---|---|
| Display Size | 13.3 inches |
| Display Resolution | 1920 x 1080 HD |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 19.3 x 320 x 214 mm (H x W x D) |
|---|---|
| Body Weight | 1.35 kg |
| Body Color | Silver |
| Operating System | Chrome OS |
|---|---|
| Processor | Intel Celeron Processor N2840 - Dual-core - 2.16 GHz / 2.58 GHz with Burst - 1 MB cache |
| Ram | 4GB DDR3 |
|---|---|
| eMMC Capacity | 16 GB eMMC |
| Battery Type | 3-cell |
|---|---|
| Battery Capacity | 3-cell |
| Battery Backup | Up to 9 hours |
| Audio | 3.5 mm jack |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | 802.11 ac |
|---|---|
| Bluetooth | Yes 4.0 |
| USB | USB 3.0 x 1,USB 2.0 x 1 |
| Made By |
|---|
I really like this thing.
Display: 14.1 Inch Matte LCD Display
Processor: AMD A9-9425 processor
RAM: 4GB DDR4 RAM
OS: Genuine Windows
Battery: Lithium-Ion battery pack Battery
Warranty: Upto 2 Year Warranty
View Details →
Display: 14.1 Inch IPS Display
Processor: Intel Core i3 N100 Processor
RAM: 8GB LPDDR4 RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 38Wh (7.6V/5000MA) Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch HD LED-Backlit Display
Processor: Intel N5000 1.10GHz Processor
RAM: 4GB DDR4 RAM
OS: Windows 10
Battery: 4 cells Smart Lithium-Ion Battery
Warranty: Upto 2 Years Warranty
View Details →
Display: 14.0” Inch HD Matte LED-Backlit Display
Processor: Intel N5000 1.10GHz Processor
RAM: 4GB DDR4 RAM
OS: Windows 10
Battery: Removable 4 cells Smart Lithium-Ion Battery
Warranty: Upto 2 Years Warranty
View Details →
Display: 14.0 inch 2k IPS LCD Display
Processor: Intel Celeron N5100 Processor
RAM: 8GB LPDDR4x 2133Mhz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit Upgrade to Windows 11
Battery: 38WH Lithium polymer battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inches Display
Processor: Intel Core i3 Processor
RAM: 2 GB DDR3 Upto 16 GB RAM
OS: No OS
Battery: Li-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 10.8 inch 2K QHD LCD IPS Display
Processor: Octa-core Processor
RAM: 8GB LPDDR4x RAM
OS: Android 11
Battery: 38Wh 3.8V/7000mah Lithium-ion battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 inch HD LCD LED Display
Processor: Intel Celeron N4120 Processor
RAM: 4GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 SE
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 48Wh battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 inch FHD LED LCD Display
Processor: Intel Core i7-12800H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) battery
Warranty: 3 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 inch FHD LCD LED Display
Processor: Intel Pentium Silver N6000 Processor
RAM: 4GB LPDDR4x RAM
OS: Windows 10 Home in S mode
Battery: 3-cell 48 Wh Lithium Ion (Li-Ion) battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →