| Processor | Intel Pentium N3520 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 11.6-inch Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphics | |
| OS | Windows 8.1 | |
| RAM | 4GB RAM | |
| Memory | 128GB SSD | |
| Battery | 6-Cell Li-Ion Battery | |
| Warranty | 02 years International Warranty |
| Name | Sony VAIO Flip SVF11N13CXS |
|---|---|
| Model | VAIO Flip SVF11N13CXS |
| Price | Tk 49,200 |
| Brand | Sony Vaio |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | 802.11 ac |
|---|
| Display Type | Full HD LED |
|---|---|
| Display Size | 11.6-inch |
| Display Resolution | 1920x1080 |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Weight | 2.61 kg |
|---|
| Operating System | Windows 8.1 |
|---|---|
| Processor | Intel Pentium N3520 2.16GHz |
| Ram | 4GB RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 128GB SSD |
| Battery Type | 6-Cell Li-Ion Battery |
|---|
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| USB | 2 x USB 3.0 |
| Made By |
|---|
This laptop is so great!
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA LED LCD Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home in S mode 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion Li-Ion 40Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i7-11390H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 46Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch HD Plus 60Hz LED LCD Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 40Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD touchscreen LCD LED Display
Processor: Intel N100 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Chrome OS
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 48Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch HD Display
Processor: Intel Core i5-1335U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home
Battery: 3-cell, 41 Wh Lithium-ion prismatic Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.1 Inch 2K IPS LCD Display
Processor: Intel Core i3-1215U Processor
RAM: 8GB, 16GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 46.2WH high-capacity lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Core i3 Processor
RAM: 12GB LPDDR4 RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inches FHD Display
Processor: Intel Core i7-4210M Processor
RAM: 4GB DDR3L 2400 Mhz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 4 Cell 2200 mAh Battery
Warranty: 2 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inches Full-HD Display
Processor: Intel Core i7-7500U Processor
RAM: 8GB DDR4 2400 Mhz RAM
OS: Windows 10 64-bit
Battery: 3 Cell 3150 mAh 35 Watt Hours Battery
Warranty: 2 Year Warranty
View Details →