| Processor | AMD E2-9000 | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 inch HD LED | |
| Graphics Card | Integrated AMD Graphics | |
| OS | Free-Dos | |
| RAM | 4GB DDR4 RAM | |
| Memory | 1TB HDD | |
| Battery | 2 Cell Li-Polymer | |
| Warranty | 1 year |
| Name | Lenovo Ideapad 130 |
|---|---|
| Model | Ideapad 130 |
| Price | Tk 23,300 |
| Brand | Lenovo |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | LAN, WiFi, Bluetooth, Card Reader, WebCam |
|---|
| Display Type | HD LED |
|---|---|
| Display Size | 15.6 inch |
| Display Resolution | 1366x768 (WxH) HD |
| Webcam | HD Webcam |
|---|
| Body Weight | 2.1Kg |
|---|---|
| Body Color | Black |
| Operating System | Free-Dos |
|---|---|
| Processor | AMD E2-9000 |
| Ram | 4GB |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 1TB HDD |
| Graphics Memory | Integrated AMD Graphics |
| Battery Type | Li-Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 2 Cell |
| Battery Backup | Up to 5 Hrs. |
| Audio | Combo |
|---|---|
| Loudspeaker | 2 x 1.5 W speakers with Dolby Audio |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | 2 x USB3.1 Gen 1 |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Audio: 2 x 1.5 W speakers with Dolby Audio |
I’m highly impressed with this laptop! The price is unbeatable and the computer itself works flawlessly considering it is Certified Refurbished.
Display: 12.7 Inch 144Hz LCD Display
Processor: Octa-core (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585) Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Android 13, ZUI 15
Battery: Li-Po 10200 mAh, non-removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch HD IPS Display
Processor: Intel N200 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800MHz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 2-cell, 47 Wh Li-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inch Full HD Display
Processor: Intel® Pentium™ Processor
RAM: 3GB RAM
OS: Genuine Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion 4800 mAh Battery
Warranty: 4 month Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch FHD Display
Processor: Intel® Gemini Lake Quad Core Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Windows 10
Battery: Lithium-Ion battery pack, 7.4V, 27.75WH Battery
Warranty: 2 Years Warranty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Apollo Lake N3450 Processor
RAM: 6GB DDR3L 1866MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD Display
Processor: Intel Core m3 7Y30 Processor
RAM: 8GB DDR3L 1600MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron Apollo Lake N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 2400MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N4100 Processor
RAM: 8GB LPDDR4 RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Li-Poly 26600 mWh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.5 inches 2K IPS backlight Display
Processor: Intel Celeron N3450 Processor
RAM: 6GB LPDDR3 RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium polymer 5000mAH battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →