| Brands | Fujifilm | |
|---|---|---|
| Model | XF 16-80mm f/4 R OIS WR | |
| Lense Type | Telephoto | |
| Lense Mount | X-Mount Lens/APS-C Format | |
| Water Resistant | No Resistance | |
| Zoom Type | Telephoto Zoom | |
| Max Focal Length | 24 to 120mm Focal Lens | |
| Designed For | Street photography to high-end portraiture |
| Name | FUJIFILM XF 16-80mm f/4 R OIS WR Camera Lens |
|---|---|
| Model | XF 16-80mm f/4 R OIS WR Camera Lens |
| Price | Tk 63,800 |
| Brand | Fujifilm |
| Type | Camera Lenses |
| Showroom | Click Here |
| Focal Length aperture | f/2 |
|---|---|
| Maximum Aperture | f/4 |
| Lens Construction | Yes |
| Diagonal Angle of View | Yes |
| Focusing Distance | Yes |
| Filter Size | Yes |
| Zoom Type | Telephoto Zoom |
| Compatible Format | Yes |
| Min. focal length | 16 to 80mm |
| Max. focal length | 24 to 120mm |
| Focus Adjustment | Yes |
| Water Resistant | No |
| Stable For | No |
| Weight | 15.52 oz / 440 g |
| Warranty | 3-years warranty |
Great value low-light lens
Brand: Sony
Model: Sonnar T FE 55mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Lens Mount Sony X
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 23 to 69mm Focal Lens
View Details →
Brand: Sony Brand
Model: SEL1018/C AE
Lense Type: OSS lens
Lense Mount: E-Mount Lens Mount
Zoom Type: Most expensive zoom
Max Focal Length: 10 mm focal length
View Details →
Brand: Sony Brand
Model: SEL85F18
Lense Type: G Lens
Lense Mount: Sony E
Zoom Type: 6x Power Zoom
Max Focal Length: 55mm
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF 24-105mm f/4L
Lense Type: USM Lens
Lense Mount: EF-Mount Lens Mount
Zoom Type: 5-group helical zoom
Max Focal Length: 24 to 105mm length
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.1 Megapixels
Video: UHD 4K video
Connectivity: USB, HDMI, Microphone, Wi-fi
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: DSLR Camera
Megapixel: 24.5 megapixel Camera
Video: MOV, MP4 type
Connectivity: USB, HDMI, Wi-fi Connectivity
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 3 Years Warranty
View Details →
Camera type: Video camera
Megapixel: Megapixel
Video: 1920 x 1080p
Connectivity: 1 x Composite Video
Sensor type: High Sensitivity MOS Sensor
Warranty: 01 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Video Camera
Megapixel: 4.14 Megapixel
Video: MP4 Video
Connectivity: HDMI, TV Out, Microphone
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 03 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: DSLR camera
Megapixel: 24.1 Megapixel
Video: Full HD 1080p
Connectivity: USB, HDMI, Wi-fi
Sensor type: DX-format CMOS sensor
Warranty: 03 Years Service Warranty
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF 100mm f/2.8L IS USM
Lense Type: Standard type
Lense Mount: EF Mount
Zoom Type: Zoom Type
Max Focal Length: 100mm Length
View Details →