| Processor | Intel Celeron Apollo Lake N3450 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 12,3 inches Display | |
| Graphics Card | Intel HD graphics 500 | |
| OS | Windows 10 | |
| RAM | 6GB RAM | |
| Memory | 128GB SSD | |
| Battery | Li-ion polymer Battery | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Name | Chuwi LapBook |
|---|---|
| Model | LapBook |
| Price | Tk 20,838 |
| Brand | Chuwi |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | 802.11a/ac/b/g/n wireless internet |
|---|
| Display Type | IPS LCD display |
|---|---|
| Display Size | 12,3 inches |
| Display Resolution | 2736 x 1824 Pixels |
| Webcam | Yes |
|---|
| Body Dimensions | Li-ion polymer battery |
|---|---|
| Body Weight | 3.17 pounds |
| Body Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 |
|---|---|
| Processor | Intel Celeron Apollo Lake N3450 Processor |
| Ram | 6GB |
|---|---|
| SSD Capacity | 128GB |
| eMMC Capacity | 64GB |
| Battery Type | Li-ion polymer battery |
|---|---|
| Battery Backup | Up to 5 Hours |
| Audio | Yes With 3.5 mm Audio Jack Support |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Mini USBv 2.0 With OTG, Charging and Mass Storage Function |
| Made By | China |
|---|
This phone is one of the best phone in this price value.
Display: 11 Inch 2K IPS Display
Processor: 8 Octa Core Processor
RAM: 8GB RAM
OS: Android 13
Battery: 8000mAh Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch HD IPS Display
Processor: Intel N200 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800MHz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 2-cell, 47 Wh Li-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inch Full HD Display
Processor: Intel® Pentium™ Processor
RAM: 3GB RAM
OS: Genuine Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion 4800 mAh Battery
Warranty: 4 month Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch IPS LCD Refresh Rate 60Hz Display
Processor: (Octa-core) 2x1.8 GHz Cortex-A75 - 6x1.8 GHz Cortex-A55 CPU Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 6000mAh Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch IPS LCD Refresh Rate 60Hz Display
Processor: (Octa-core) 2x1.8 GHz Cortex-A75 - 6x1.8 GHz Cortex-A55 CPU MediaTek MT8183 Processor
RAM: 8GB LPDDR4x RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 7000mAh Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Apollo Lake N3450 Processor
RAM: 6GB DDR3L 1866MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD Display
Processor: Intel Core m3 7Y30 Processor
RAM: 8GB DDR3L 1600MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron Apollo Lake N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 2400MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N4100 Processor
RAM: 8GB LPDDR4 RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Li-Poly 26600 mWh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →