| Processor | Intel Core i3-7100U | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 Inch LED Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphics | |
| OS | Free-Dos | |
| RAM | 4GB DDR4 RAM | |
| Memory | 1 TB HDD, 5400 rpm | |
| Battery | 3 Cell Li-Ion Battery | |
| Warranty | 2 year (Battery, Adapter 1 year) |
| Name | Walton Passion WP157U3G |
|---|---|
| Model | Passion WP157U3G |
| Price | TK. 24,500 |
| Brand | Walton |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | 100/1000 Mbps |
|---|
| Display Size | 15.6 Inch LED |
|---|
| Webcam | Yes |
|---|
| Body Color | Black |
|---|---|
| Body Weight | 2.1 kg |
| Operating System | Free DOS |
|---|---|
| Processor | Intel Core i3-7100U |
| Processor Speed | 14nm, 2.4GHz, 3MB Smart Cache |
| Generation | 7th gen |
| Ram | 4GB DDR4 |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 1 TB HDD, 5400 rpm, 7mm |
| Battery Backup | 4 hrs to 5 hrs |
|---|
| Audio | Dual Speaker |
|---|
| WiFi | 100/1000 Mbps |
|---|---|
| USB | Yes |
First, love the laptop. All the features I wanted. It works well and looks good also.
hasan
battery ache atar?
Display: 12.7 Inch 144Hz LCD Display
Processor: Octa-core (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585) Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Android 13, ZUI 15
Battery: Li-Po 10200 mAh, non-removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 10.1 Inch FHD Display
Processor: Intel® Gemini Lake Quad Core Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Windows 10
Battery: Lithium-Ion battery pack, 7.4V, 27.75WH Battery
Warranty: 2 Years Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Core m3-6Y30 Processor
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion 27Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS LCD Display
Processor: Intel Gemini Lake N41000 Processor
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion 6000 mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Gemini Lake N4100 Processor
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion polymer 6500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Apollolake Celeron N3450 4-Core Processor
RAM: 6GB DDR3L 1866MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer 7.6V Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.6 Inches 3K IPS Display
Processor: Intel Core M3-7Y30 Processor
RAM: 8GB DDR4 RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: 5000 Mah Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Gemini Lake N4100 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N3450 Processor
RAM: 6GB LPDDR3 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.1 Inches Display
Processor: Intel Apollo Lake J3355 2-Core Processor
RAM: 6GB LPDDR3 1866Mhz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 5000mAH Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →