| Processor | Intel Core i3 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 13.3 Inch Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4600 Graphics | |
| OS | Windows 8.1 | |
| RAM | 4GB DDR3 | |
| Memory | 500 GB HHD | |
| Battery | Li-Ion Battery | |
| Warranty | 1 Year Onsite Warranty |
| Name | Toshiba Satellite L30W B I0110 Core i3 |
|---|---|
| Model | Satellite L30W B I0110 Core i3 |
| Price | Tk 68,880 |
| Brand | Toshiba |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | IEEE 802.11b/g/n/ac |
|---|
| Display Type | HD Clear Superview LED Backlit Touch Screen |
|---|---|
| Display Size | 13.3 Inch |
| Display Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 331 x 215 x 13.9 mm(WxHxD) |
|---|---|
| Body Weight | 2.2 kg |
| Body Color | Premium SMart SIlver |
| Operating System | Windows 8.1 |
|---|---|
| Processor | Intel 4th Gen Core i3 |
| Ram | 4GB DDR3 |
|---|
| Battery Type | Li-Ion |
|---|---|
| Battery Backup | Upto 4 hours |
| Audio | 2 x ONKYO Speakers with DTS Audio Fine-tuned by Skullcandy |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | IEEE 802.11b/g/n/ac |
|---|---|
| Bluetooth | v4.0 |
| USB | 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 (Supports USB Sleep-n-charge) |
| Made By |
|---|
I love it thanks
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i3-1315U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 47Wh Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch 3.2k Super Retina Display
Processor: AMD Ryzen 5 7640HS Processor
RAM: 16GB LPDDR5 6400MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 72Whr Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch HD Display
Processor: AMD Ryzen 3 7320C Processor
RAM: 4GB LPDDR5 5200Mhz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 4-cell 54Wh Li-polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD Display
Processor: 4-core, 4-threads Processor
RAM: 4GB LPDDR5x 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 Cell, 53 Wh, ExpressCharge Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: Intel N200 Processor Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home
Battery: 3-cell Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch HD Display
Processor: AMD Ryzen 5 7530U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch IPS Display
Processor: Intel Celeron N4500 Processor
RAM: 4GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 2-cell, 47 WHr Long-life Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: AMD Ryzen 3 7330U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inches FHD IPS Matte LED Display
Processor: Intel Coffee Lake Core i5-8300H Processor
RAM: 8GB DDR4L 1.2V 2666MHz RAM
OS: FreeDos (No operating system)
Battery: 3 Cell Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inches FHD 120Hz IPS Matte LED Display
Processor: Intel Coffee Lake Core i7-8750H Processor
RAM: 8GB DDR4L 1.2V 2666MHz RAM
OS: FreeDos (No operating system)
Battery: 6 Cell Smart Lithium-lon Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →