| Processor | Intel Core i3 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 inch Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphics | |
| OS | Windows 8.1 | |
| RAM | 4GB RAM | |
| Memory | 500GB HHD | |
| Battery | Li-Ion Battery | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Name | Toshiba Satellite C50 A I0017 Core i3 4th Gen |
|---|---|
| Model | C50-A I0017 |
| Price | Tk 37,720 |
| Brand | Toshiba |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | IEEE 802.11b/g/n |
|---|
| Display Type | HD Clear SuperView LED Backlit Display |
|---|---|
| Display Size | 15.6 inch |
| Display Resolution | 1366 x 768 Pixel |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 380 x 242 x 33.35 mm(WxHxD) |
|---|---|
| Body Weight | 2.3 kg |
| Body Color | Premium Glossy Black |
| Operating System | Windows 8.1 |
|---|---|
| Processor | Intel Core i3 (4th Gen) |
| Ram | 4GB DDR3 Upto 16 GB |
|---|---|
| eMMC Capacity | 500GB HHD |
| Battery Type | Li-Ion |
|---|---|
| Battery Backup | Upto 3 hours |
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | IEEE 802.11b/g/n |
| Bluetooth | v4.0 |
| USB | 1 x USB 2.0, 1 x USB 3. |
| Made By |
|---|
good for starting out to repair laptops.
Display: 14.0 Inch WUXGA LED Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home in S mode 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 40Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD Anti-glare Display
Processor: Intel N100 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Chrome
Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD IPS Anti Glare Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Chrome OS
Battery: Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.5 Inches TFT LCD Display
Processor: Qualcomm SM7450-AB Snapdragon 7 Gen 1 (4 nm)
RAM: 8GB RAM
OS: HarmonyOS 3.1
Battery: Non-removable Li-Po 7700 mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.0 Inch 2K IPS Display
Processor: Intel Core i5-10210Y Processor
RAM: 8 GB LPDDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 38Wh(7.6V/4500MA) Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N5100 Processor
RAM: 12GB LPDDR4x RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 7.6V 5000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.5 Inch IPS Display
Processor: Intel Celeron N5100 Processor
RAM: 12GB LPDDR4x RAM
OS: Windows 11
Battery: 3.8V 16000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inches Full-HD Display
Processor: Intel Core i7-7500U Processor
RAM: 8GB DDR4 2400 Mhz RAM
OS: Windows 10 64-bit
Battery: 4-Cell 6300 mAh 46.6 Watt Hours Battery
Warranty: 2 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD Display
Processor: Intel® Gemini Lake Dual-Core Processor
RAM: 8GB DDR4 2666MHz RAM
OS: Windows 10 / Windows 11
Battery: Polymer Smart Lithium-Ion battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.0 Inch HD Plus LED LCD Display
Processor: Intel Celeron N4500 Processor
RAM: 4GB LPDDR4X RAM
OS: Chrome OS
Battery: 3-Cell Lithium Ion (Li-Ion) (4670 mAh) battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →