| Processor | Intel Core m5-6Y57 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 12.5 inches Display | |
| Graphics Card | Mobile Intel HD Graphics | |
| OS | Windows 7 Professional | |
| RAM | 8GB DDR3L RAM | |
| Memory | 128GB M.2 | |
| Battery | 3 cell Battery | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Name | Toshiba Portege Z20T B2111 Core M 5Y71 |
|---|---|
| Model | Portege Z20T-B2111 |
| Price | Tk 86,100 |
| Brand | Toshiba |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | Intel Dual-Band Wireless-AC 7265 |
|---|
| Display Type | FHD LED Backlit Digitizer Touchscreen Display |
|---|---|
| Display Size | 12.5 inches widescreen |
| Display Resolution | 16:9 aspect ratio, 1920x1080, Supports 1080p content |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | Touch pad pointing device with Windows 8 gesture control, |
|---|---|
| Body Weight | Starting at 1.60 lbs (tablet only), Starting at 3.30 lb (with keyboard dock) |
| Body Color | Graphite Black Metallic |
| Operating System | |
|---|---|
| Processor |
| Ram | 8GB DDR3L |
|---|---|
| SSD Capacity | 128GB M.2 |
| Battery Type | 3 cell/36Wh in Tablet/Keyboard Dock Connected |
|---|
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | Yes |
|---|---|
| WiFi | Intel Dual-Band Wireless-AC 7265 |
| Bluetooth | Bluetooth V4.0 |
| USB | 1-USB Type-C port, 2-USB 3.0 ports |
Nice Laptop.
Display: 15.6 Inch FHD LCD LED Display
Processor: Intel Core i5-13420H Processor
RAM: 8GB DDR5 4200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: AMD Ryzen 5 7530U Processor
RAM: 12GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell, 41 Wh Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch WUXGA IP Display
Processor: Intel Core i5-13500H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD IPS-level Display
Processor: Intel Core i5-13500H Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 4266Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch HD Display
Processor: Intel Core i3-1315U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-cell, 54 Wh, ExpressCharge Capable, Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i5-1335U Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 6-Cell 86WHr (Integrated) Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.0 Inches LTPS IPS LCD Display
Processor: Octa-core (2x2.4 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) Processor
RAM: 8GB RAM
OS: Android 13, One UI 5.1
Battery: Li-Po 8000 mAh, non-removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD Display
Processor: 8-Core, 16-threads Processor
RAM: 16GB LPDDR4x 4266Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4 Cell, 54 Wh, integrated Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD Display
Processor: 4-core, 4-threads Processor
RAM: 4GB LPDDR5x 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 Cell, 53 Wh, ExpressCharge Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i5-1235U Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Chrome
Battery: 3-cell, 58-WHr Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →