| Processor | Intel Celeron Processor | |
|---|---|---|
| Display | 13.3 inches Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 615 | |
| OS | Windows 10 Pro | |
| RAM | 4GB DDR3L 1600 MHz RAM | |
| Memory | 128GB M.2 Solid State Drive (SSD) | |
| Battery | 39Wh Battery | |
| Warranty | 1 Year Standard Limited Warranty |
| Name | Toshiba Portege A30t C1300ED |
|---|---|
| Model | Portege A30t C1300ED |
| Price | Tk 51,578 |
| Brand | Toshiba |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | Intel Dual-Band Wireless-AC 3165 |
|---|
| Display Type | 10-Point Multi-Touch |
|---|---|
| Display Size | 13.3 inches |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Weight | Starting at 3.44 lbs |
|---|---|
| Body Color | Graphite Black Metallic |
| Operating System | Windows 10 Pro |
|---|---|
| Processor | Intel Celeron Processor 3855U |
| Ram | 4GB DDR3L 1600 MHz |
|---|---|
| SSD Capacity | 128GB M.2 Solid State Drive (SSD) |
| Battery Type | 39Wh |
|---|
| Audio | DTS Studio Sound, Stereo Speakers, Headset port - Microphone/Headphone Combination Port |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | Intel Dual-Band Wireless-AC 3165 |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Made By |
|---|
Great laptop for a young student.
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: Intel Core i5-1335U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell, 41 Wh Lithium-ion prismatic Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA LED LCD Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home in S mode 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion Li-Ion 40Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i7-11390H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 46Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch HD Plus 60Hz LED LCD Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 40Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i5-1335U Processor
RAM: 8GB RAM
OS: Windows 11 Home
Battery: 3-cell, 41 Wh Lithium-ion prismatic Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: Core i5-8259U Processor
RAM: 8GB LPDDR4 RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Core i7 Processor
RAM: 8GB LPDDR4 RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 3 cell Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.1 Inches FHD LED Display
Processor: Intel Core i7-6660U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200 MHz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 4500mAh 51.3Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inches FHD Display
Processor: Intel Core i7-8750H Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 RAM
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Battery: Li-ion 6-cell 5500mAh 62Wh Battery
Warranty: 2 Year Warrenty
View Details →