| Camera type | Digital Camera | |
|---|---|---|
| Megapixel | 20.1 Megapixels | |
| Video | H.264 format | |
| Sensor type | Super HAD CCD | |
| Display type | TFT LCD type | |
| Connectivity | TV Out, Microphone, USB | |
| Battery | Rechargeable NP-BN lithium-ion battery | |
| Warranty | 03 Years Service Warranty |
| Name | Sony W830 |
|---|---|
| Model | W830 |
| Price | Tk. 9,500 |
| Brand | Sony |
| Type | Digital Camera |
| Showroom | Click Here |
| Remote control | No |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | No |
| Wireless | No |
| Storage Type | Memory Stick Duo / Memory Stick PRO Duo / Memory Stick PRO Duo - High Speed / Memory Stick PRO HG Duo / SD / SDHC / SDXC / Memory Stick Micro / Memory Stick Micro (Mark 2) / microSD / microSDHC |
|---|
| Camera type | Digital camera |
|---|---|
| Sensor photo detectors | Yes |
| Sensor size | 1/2.3 inch |
| Processor | BIONZ |
| Max resolution | 5152 x 3864 Pixels |
| Sensor type | Super HAD CCD |
| Optical Zoom | 8x |
| Minimum shutter speed | 2 Sec |
|---|---|
| Maximum shutter speed | 1/1600 Sec |
| Built-in flash | Yes |
| External flash | No |
| Flash modes | Auto, Flash On, Slow Synchro, Flash Off, Advanced Flash |
| Format | H.264 |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Resolutions | 1280 x 720 Pixels at 30 fps |
| ISO | 80 - 3200 |
|---|---|
| White balance presets | Auto, Daylight, Cloudy, Fluorescent, Incandescent, Flash, One Push, One Push Set |
| Image stabilization | Optical SteadyShot |
| Autofocus | Multi-Point AF, Center-Weighted AF, Spot AF, Flexible Spot AF |
|---|---|
| Manual focus | No |
| Focal length | 4.5 - 36 mm (35 mm Equivalent to 25 - 200 mm) |
| Digital Zoom | 32x |
| Screen Type | TFT LCD |
|---|---|
| Screen Size | 2.7 inch |
| Screen dots | 230.4K dots |
| Live view | No |
| Touch screen | No |
| Weight (inc. batteries) | 120 g |
|---|---|
| Dimensions | 93.1 x 52.5 x 22.5 mm |
| Battery | Rechargeable NP-BN lithium-ion battery |
| Battery capacity | 210, AC Adaptor(AC-UB10C/UB10D) |
This camera is AMAZING!!! I cannot say enough about it, honestly.
Brand: Tamron Brand
Model: 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD
Lense Type: Aspherical IF Lens
Lense Mount: APS-C lens Mount
Zoom Type: among fast standard zoom
Max Focal Length: approx. 26-78mm Focal
View Details →
Brand: Nikon Brand
Model: 50mm f/1.8G AF-S
Lense Type: prime lens
Lense Mount: Nikon F-Bayonet Mount
Zoom Type: Lens not zoomable
Max Focal Length: Focal Length 50 mm
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF-S 60mm f/2.8 Model
Lense Type: Macro USM Lens
Lense Mount: Canon EF-S Mount
Zoom Type: USM Zoom
Max Focal Length: 96mm equivalent focal
View Details →
Brand: Nikon
Model: AF-S DX Nikkor ED VR II Lens
Lense Type: F-mount lens
Lense Mount: DX Format Mount
Zoom Type: 3.6x telephoto zoom lens
Max Focal Length: 35mm focal range
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20 Megapixel
Video: Full HD Video
Connectivity: USB
Sensor type: CCD Sensor
Warranty: No Warranty service
View Details →
Brand: Nikon
Model: Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Nikon F (DX)
Zoom Type: High-power 5.8x zoom DX
Max Focal Length: APS-C / DX
View Details →
Brand: Nikon Brand
Model: AF-S 18-105mm
Lense Type: Standard
Lense Mount: NIKON Mount
Zoom Type: 18-105mm zoom
Max Focal Length: 105 Millimeters
View Details →
Brand: Tamron Brand
Model: 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD Aspherical IF Camera Lens
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Canon EF-S
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 17 to 50mm
View Details →
Brand: Nikon Brand
Model: AF-S DX Nikkor 18-200mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Nikon Mount
Zoom Type: 18-200mm zoom
Max Focal Length: 200 Millimeters
View Details →
Brand: Tamron Brand
Model: 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro Autofocus Lens
Lense Type: Autofocus Lens
Lense Mount: Nikon F
Zoom Type: Telephoto zoom
Max Focal Length: 70 – 300mm
View Details →