| Camera | 13MP Main, 8MP Front | |
|---|---|---|
| Display | 11.61 Inches IPS LCD Display | |
| Sim | No | |
| OS | Android 13, ColorOS 13.1 | |
| Chipset | Mediatek Dimensity 9000 (4 nm) | |
| RAM | 8GB, 12GB RAM | |
| Memory | 256GB. 512GB ROM | |
| Battery | Li-Po 9510 mAh Battery |
| Name | Oppo Pad 2 |
|---|---|
| Model | Pad 2 |
| Price | Exp Tk 75,000 |
| Brand | Oppo |
| Type | Tablet |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | 2023, March 21 |
|---|---|
| Launch Date | Released 2023, March 24 |
| Network Type | No |
|---|---|
| Network 2G | No |
| Network 3G | No |
| Network 4G | No |
| Network Speed | No |
| Network GPRS | No |
| Network EDGE | No |
| Display Type | IPS LCD capacitive touchscreen, 1B colors |
|---|---|
| Display Size | 11.61 Inches, 411.3 cm2 (~84.2% screen-to-body ratio) |
| Display Resolution | 2000 x 2800 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | ~296 ppi density |
| Display Screen Protection | No |
| Primary Camera | 13MP, f/2.2, (wide) |
|---|---|
| Secondary Camera | 8MP |
| Camera Features | LED flash, panorama |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30ps, gyro-EIS 1080p@30fps |
| Body Dimensions | 258 x 189.4 x 6.5 mm (10.16 x 7.46 x 0.26 in) |
|---|---|
| Body Weight | 552 g (1.22 lb) |
| Body Build | Glass front, aluminum frame |
| Body Color | China |
| Operating System | Android 13, ColorOS 13.1 |
|---|---|
| CPU | Octa-core (1x3.05 GHz Cortex-X2 & 3x2.85 GHz Cortex-A710 & 4x1.80 GHz Cortex-A510) |
| GPU | Mali-G710 MC10 |
| Chipset | Mediatek Dimensity 9000 (4 nm) |
| Memory Internal | 256Gb, 512GB UFS 3.1 ROM |
|---|---|
| Memory External | No |
| Ram | 8GB, 12GB RAM |
| Battery Type | Non-removable Li-Po |
|---|---|
| Battery Capacity | 9510 MAh |
| Fm Radio | No |
|---|
| Audio | Vibration, MP3, WAV ringtones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band |
|---|---|
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG, accessory connector |
| GPS | No |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass, color spectrum |
|---|---|
| Messaging | SMS(threaded view), MMS, Email, IM |
| Browser | HTML5 |
| Java | No |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Charging: 67W wired |
Perfect! Tablet
Display: 6.76 Inches LTPO OLED Display
Camera: 50MP+8MP Main, 8MP+60MP Front
Chipset: Kirin 9000S (7 nm)
RAM: 8GB, 12GB RAM
OS: HarmonyOS 4.0
Battery: Non-removable Li-Po 4600 mAh Battery
View Details →
Display: 6.78 Inches LTPO4 AMOLED Display
Camera: 50MP+12MP+13MP Main 16MP Front Camera
Chipset: Qualcomm SM8550 Snapdragon 8 Gen 2
RAM: 8GB, 12GB, 16GB RAM
OS: Android 13, Funtouch 13
Battery: Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 6.7 Inches AMOLED Display
Camera: 50MP+8MP+2MP Main, 32MP Front
Chipset: Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
RAM: 16GB RAM
OS: Android 13
Battery: Non-removable Li-Po 4700 mAh Battery
View Details →
Display: 10.9 Inches Liquid Retina IPS LCD Display
Camera: 12MP Main, 12MP Front
Chipset: Apple M1
RAM: 8GB RAM
OS: iPadOS 15.4, up to iPadOS 15.7, upgradable to iPadOS 16.1
Battery: Li-Ion (28.6 Wh), non-removable Battery
View Details →
Display: 11.0 Inches Liquid Retina IPS LCD Display
Camera: 12MP+10MP+TOF 3D Main, 12MP Front
Chipset: Apple M2
RAM: 8GB RAM
OS: iPadOS 16
Battery: Li-Po 7538 mAh Battery
View Details →
Display: 6.67 Inches AMOLED Display
Camera: 200MP+8MP+2MP Main, 20MP Front
Chipset: Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
RAM: 8GB, 12GB RAM
OS: Android 12, MIUI 13
Battery: 4600mAh Li-Po Battery
View Details →
Display: 1.39 Inches AMOLED Display
Camera: No
Chipset: No
RAM: 2MB RAM
OS: Feature phone
Battery: 455mAh Li-Ion Battery
View Details →
Display: 6.7 Inches Super XDR OLED Display
Camera: 12MP+12MP+12MP Main, 12MP Front
Chipset: Apple A15 Bionic 5nm
RAM: 8GB RAM
OS: iOS 15
Battery: Li-Ion 4373 mAh Battery
View Details →
Display: 6.78 inches LTPO3 AMOLED Display
Camera: 50MP+50MP+14.6MP main, 16MP front
Chipset: Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
RAM: 8GB RAM
OS: Android 12, Funtouch 12 (International), Origin OS Ocean (China)
Battery: 4700 mAh Battery
View Details →
Display: 6.1 inches Liquid Retina IPS LCD Display
Camera: 12MP+12MP main, 12MP+SL 3D front
Chipset: Apple A13 Bionic (7 nm+)
RAM: 8GB RAM
OS: iOS 13, upgradable to iOS 14.4.2
Battery: 3110 mAh Battery
View Details →