| Processor | Intel Core i7-8650U quad-core processor | |
|---|---|---|
| Display | 13.5 inch Display | |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce GTX 1050 discrete GPU | |
| OS | Windows 10 Pro | |
| RAM | 16GB 1866Mhz LPDDR3 RAM | |
| Memory | 1TB PCIe SSD | |
| Battery | Lithium-ion Battery | |
| Warranty | 1-year limited hardware warranty |
| Name | Microsoft Surface Book 2 13 |
|---|---|
| Model | Surface Book 2 13 |
| Price | Tk 72,933 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | Wi-Fi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac compatible |
|---|
| Display Type | PixelSense 10 point multi-touch G5 Display |
|---|---|
| Display Size | 13.5 inch |
| Display Resolution | 3000 x 2000 (267 PPI) |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 12.3 x 9.14 x 0.59-0.90 inch (312 mm x 232 mm x 15 mm-23 mm) |
|---|---|
| Body Weight | 3.62 lbs |
| Body Color | Anno Silver |
| Operating System | Windows 10 Pro |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-8650U quad-core processor |
| Ram | 16GB 1866Mhz LPDDR3 |
|---|---|
| SSD Capacity | 1TB PCIe SSD |
| Battery Type | Lithium-ion battery |
|---|---|
| Battery Backup | Up to 17 hours |
| Audio | Front-facing stereo speakers with Dolby Audio Premium |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | Wi-Fi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac compatible |
|---|---|
| Bluetooth | Bluetooth Wireless 4.1 technology |
| USB | 2 x USB type-A (version 3.1 Gen 1) |
| Made By |
|---|
Everything is perfect.
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: AMD Ryzen 7 7730U Processor
RAM: 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3-cell Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD IPS Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Chrome OS
Battery: 3-cell, Lithium Ion (Li-Ion) Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD IPS Display
Processor: Intel N200 Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell, 47Wh Li-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch 3.2k Super Retina Display
Processor: AMD Ryzen 7 7840HS Processor
RAM: 16GB LPDDR5 6400MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 72Whr Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD OLED Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch 2.2k IPS LCD LED Display
Processor: Intel Core i5-1335U Processor
RAM: 16GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell 65Wh Lithium Ion (Li-Ion) battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch 2.5k Display
Processor: Intel Core i5-12500H Processor
RAM: 16GB DDR6 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 56Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch HD Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home
Battery: 3-cell Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD OLED Display
Processor: AMD Ryzen 3 7320U Mobile Processor
RAM: 8GB, 16GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i3-1215U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Chrome
Battery: 3-cell, 58-WHr Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →