| Processor | Intel Celeron N4000 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 10.1 inch FHD Display | |
| Graphics Card | Intel® Integrated Graphics | |
| OS | Genuine Win 10 home | |
| RAM | 4GB DDR4L RAM | |
| Memory | 64GB eMMC | |
| Battery | Li-Polymer Battery | |
| Warranty | 01 years International Limited Warranty |
| Name | Lenovo Ideapad D330 |
|---|---|
| Model | Ideapad D330 |
| Price | Tk 33,000 |
| Brand | Lenovo |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | 802.11ac 1x1 |
|---|
| Display Type | FHD touchscreen |
|---|---|
| Display Size | 10.1 Inche |
| Display Resolution | 1920 x 1200 |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 249 mm x 178 mm x 9.5 mm |
|---|---|
| Body Weight | Starting from 594 g / 1.3 lb |
| Body Color | Grey |
| Operating System | Genuine Win 10 home |
|---|---|
| Processor | Intel Celeron N4000 Processor |
| Ram | 4GB DDR4L RAM |
|---|---|
| eMMC Capacity | 64 GB eMMC |
| Battery Type | Lithium-ion Battery |
|---|
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | 802.11ac 1x1 |
| Bluetooth | Bluetooth® 4.0 |
| USB | USB-C 3.1 |
| Made By | China |
|---|
Great processor for everyday uses.
Display: 16.1 Inch 3.2K Display
Processor: Intel Core i5-14500HX Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 70Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell, 56Wh Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz LED LCD Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 56Wh, Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3 Cell, 42WHr standard Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch Ultra HD Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Matte Finish Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch WUXGA Display
Processor: Intel Core i9-14900H Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: 22.04 LTS or Ubuntu 22.04 LTS
Battery: 4-cell Lithium-Ion 73Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.6 Inch 2.2k IPS Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 16GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11
Battery: 7.6V/5500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS 144Hz Display
Processor: Intel Core i7-14620H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 53.5Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-14980HX Processor
RAM: 32GB DDR5 5600MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 cell, 90Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →