| Processor | Intel® Celeron® N4000 | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 HD Display | |
| Graphics Card | Integrated Intel® HD Graphics 620 | |
| OS | Free Dos | |
| RAM | 4 GB DDR4 RAM | |
| Memory | 1TB HDD | |
| Battery | 2 Cell Li-Polymer | |
| Warranty | 1 year warranty |
| Name | LENOVO IP330 |
|---|---|
| Model | IP330 |
| Price | Tk. 24,400 |
| Brand | Lenovo |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | WiFi, Bluetooth, WebCam |
|---|
| Display Type | HD Display |
|---|---|
| Display Size | 15.6 inch |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Webcam | HD Webcam |
|---|
| Body Dimensions | 37.8 x 26 x 2.3 cm |
|---|---|
| Body Weight | 2.2 Kg |
| Body Color | Onyx Black |
| Operating System | Free Dos |
|---|---|
| Processor | Intel® Celeron® N4000 |
| Ram | 4 GB |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 1TB HDD |
| Graphics Memory | Integrated Intel® HD Graphics 620 |
| Battery Type | Li-Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 2 Cell |
| Battery Backup | 4 hrs to 5 hrs |
| Audio | Combo |
|---|---|
| Loudspeaker | 2 x 2 W speakers with Dolby Audio™ |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Processor Type: Celeron N |
I will tell you this is a great laptop. I can not believe the price and the product are great. I am so happy to buy this product.
Display: 16.1 Inch 3.2K Display
Processor: Intel Core i5-14500HX Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 70Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell, 56Wh Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz LED LCD Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 56Wh, Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3 Cell, 42WHr standard Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch Ultra HD Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Matte Finish Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch WUXGA Display
Processor: Intel Core i9-14900H Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: 22.04 LTS or Ubuntu 22.04 LTS
Battery: 4-cell Lithium-Ion 73Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.6 Inch 2.2k IPS Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 16GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11
Battery: 7.6V/5500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS 144Hz Display
Processor: Intel Core i7-14620H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 53.5Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-14980HX Processor
RAM: 32GB DDR5 5600MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 cell, 90Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →