| Processor | Intel Apollo Lake Quad Core 1.1GHz | |
|---|---|---|
| Display | 11.6 Inch IPS Capacitive Screen | |
| Graphics Card | 9th HD Graphics 500 | |
| OS | Microsoft Windows 10 | |
| RAM | 6GB DDR3 RAM | |
| Memory | 64GB emmc + 64GB SSD | |
| Battery | 9000mAh Battery | |
| Warranty | 2 year (Battery, Adapter 1 year) |
| Name | Jumper EZpad 6S Pro |
|---|---|
| Model | EZpad 6S Pro |
| Price | TK. 27,912 |
| Brand | Jumper |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | LAN, WiFi, Bluetooth, Card Reader, WebCam |
|---|
| Display Type | IPS Capacitive Screen |
|---|---|
| Display Size | 11.6 Inch |
| Display Resolution | 1920*1080 |
| Webcam | HD Webcam |
|---|---|
| Megapixel | 5 Megapixel Rear Camera |
| Camera Features | 2 Megapixel |
| Body Dimensions | 270 x 170 x 9.0 mm |
|---|---|
| Body Weight | 750 Grams |
| Body Color | Gray |
| Operating System | Microsoft Windows 10 |
|---|---|
| Processor | Intel Celeron Processor N3450 |
| Ram | 6GB |
|---|---|
| SSD Capacity | 64GB SSD |
| eMMC Capacity | 64GB emmc |
| Graphics Memory | 9th HD Graphics 500 |
| Battery Type | Lithium-Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 9000mAh |
| Battery Backup | Up to 4 Hrs |
| Audio | MP3,WMA,APE,OGG,AAC |
|---|
| Touch Screen | NO |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | 1 x USB 3.0 port |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer.) |
This laptop just has amazing design; super clean and thin.
Display: 14.1 Inch Matte LCD Display
Processor: AMD A9-9425 processor
RAM: 4GB DDR4 RAM
OS: Genuine Windows
Battery: Lithium-Ion battery pack Battery
Warranty: Upto 2 Year Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Core m3-6Y30 Processor
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion 27Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS LCD Display
Processor: Intel Gemini Lake N41000 Processor
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion 6000 mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Gemini Lake N4100 Processor
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion polymer 6500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Apollolake Celeron N3450 4-Core Processor
RAM: 6GB DDR3L 1866MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer 7.6V Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.6 Inches 3K IPS Display
Processor: Intel Core M3-7Y30 Processor
RAM: 8GB DDR4 RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: 5000 Mah Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Gemini Lake N4100 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N3450 Processor
RAM: 6GB LPDDR3 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.1 Inches Display
Processor: Intel Apollo Lake J3355 2-Core Processor
RAM: 6GB LPDDR3 1866Mhz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 5000mAH Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →Display: 10.2 Inches IPS Display
Processor: Quad-core 1.9 GHz CPU Processor
RAM: 3GB RAM
OS: Android 6.0.1
Battery: Non-removable Li-Po 9240 mAh Battery
Warranty: 1Year warrenty
View Details →