| Camera | Yes | |
|---|---|---|
| Display | 2.8 inch Display | |
| Sim | Dual SIM | |
| OS | No OS | |
| Chipset | No Chipset | |
| RAM | 8 MB RAM | |
| Memory | 8MB+8MB ROM | |
| Battery | 2500 mAh Battery |
| Name | Itel it5622 |
|---|---|
| Model | it5622 |
| Price | Tk. 1,750 |
| Brand | Itel |
| Type | Feature Phone |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | Info not available |
|---|
| Network Type | GSM |
|---|---|
| Network 2G | Yes |
| Network Speed | Edge |
| Network GPRS | Yes |
| Network EDGE | Yes |
| Display Size | 2.8 Inch |
|---|---|
| Display Resolution | 240x320 |
| Primary Camera | Yes |
|---|---|
| Video | Yes |
| Body Dimensions | 130x56.5x13.4 mm |
|---|---|
| Body Weight | Info not available |
| Body Build | Info not available |
| Body Color | Various |
| Operating System | No OS |
|---|
| Memory Internal | 8MB+8MB |
|---|---|
| Memory External | Micro SD Card 32GB |
| Ram | 8 MB RAM |
| Battery Type | Removable Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 2500 mAh Battery |
| Fm Radio | Yes |
|---|
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| USB | Yes |
| GPS | No |
| Messaging | Yes |
|---|---|
| Browser | Yes |
| Java | Yes |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Body Color: Various |
This phone is good for businessman and game lovers.
Display: 6.78 Inches AMOLED Display
Camera: 50MP+2MP+0.08MP Main, 50MP Front
Chipset: Mediatek Dimensity 7020 (6 nm)
RAM: 8GB RAM
OS: Android 14, HIOS 14
Battery: Non-removable Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 6.77 Inches LTPO AMOLED Display
Camera: 50MP+50MP+50MP Main, 50MP Front
Chipset: Mediatek Dimensity 8200 Ultimate (4 nm)
RAM: 12GB RAM
OS: Android 14, HIOS 14
Battery: Non-removable Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 6.78 Inches AMOLED Display
Camera: 50MP+50MP+2MP Main, 50MP Front
Chipset: Mediatek Dimensity 8200 Ultimate
RAM: 12GB RAM
OS: Android 14, HIOS 14
Battery: Non-removable Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 6.78 Inches AMOLED Display
Camera: 108MP+2MP Main, 32MP Front
Chipset: Mediatek Helio G99 Ultimate (6nm)
RAM: 8GB, 12GB RAM
OS: Android 14, HIOS 14
Battery: Non-removable Li-Po 6000 mAh Battery
View Details →
Display: 6.78 Inches IPS LCD Display
Camera: 50MP+2MP Main, 8MP Front
Chipset: Mediatek Helio G99 Ultimate (6nm)
RAM: 8GB RAM
OS: Android 14, HIOS 14
Battery: Non-removable Li-Po 7000 mAh Battery
View Details →
Display: 1.43 Inches AMOLED Display
Camera: No Main, No Front
Chipset: Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 (4 nm)
RAM: 2GB RAM
OS: Android Wear OS 4
Battery: Non-removable Li-Po 500 mAh Battery
View Details →
Display: 2.4 Inches TFT LCD Display
Camera: 0.3MP Main, No Front
Chipset: Unisoc T107 (22 nm)
RAM: 64MB RAM
OS: Feature Phone
Battery: Removable Li-Ion 1450 mAh Battery
View Details →
Display: 2.8 Inches TFT LCD Display
Camera: No Main, No Front
Chipset: Unisoc T107 (22 nm)
RAM: 64MB RAM
OS: Feature Phone
Battery: Removable Li-Ion 1450 mAh Battery
View Details →
Display: 2.8 Inches TFT LCD Display
Camera: 2MP Main, No Front
Chipset: Unisoc T107 (22 nm)
RAM: 64MB RAM
OS: Feature Phone
Battery: Removable Li-Ion 1450 mAh Battery
View Details →
Display: 2.8 Inches TFT LCD Display
Camera: No Main, No Front
Chipset: Unisoc T107 (22 nm)
RAM: 64MB RAM
OS: Feature Phone
Battery: Removable Li-Ion 1450 mAh Battery
View Details →