| Processor | Intel Core i5-10210U Processor | |
|---|---|---|
| Display | 14 Inch Display | |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics | |
| OS | Windows 10 Home Single Language 64 | |
| RAM | 4GB DDR4 RAM | |
| Memory | 1TB HDD | |
| Battery | 3-cell, 41 Wh Li-ion Battery | |
| Warranty | 2 year (2 year for Battery and Adapter) |
| Name | HP 14-ck2006tu |
|---|---|
| Model | 14-ck2006tu |
| Price | Tk 53,900 |
| Brand | HP |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Realtek 802.11 a/b/g/n/ac (1×1) Wi-Fi |
|---|
| Display Type | HD SVA BrightView |
|---|---|
| Display Size | 14 Inch |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 33.5 x 23.4 x 1.99 cm |
|---|---|
| Body Weight | Starting at 1.47 kg |
| Body Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 Home Single Language 64 |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-10210U Processor |
| Ram | 4GB DDR4-2666 SDRAM (1 x 4 GB) |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 1TB 5400 rpm SATA HDD |
| Battery Type | 3-cell, 41 Wh Li-ion |
|---|
| Audio | Dual speakers |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Realtek 802.11 a/b/g/n/ac (1×1) Wi-Fi |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 |
| USB | 2 USB 3.1 Gen 1 Type-A (Data Transfer Only); |
| Made By |
|---|
Amazing laptop!
Display: 16.1 Inch 3.2K Display
Processor: Intel Core i5-14500HX Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 70Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell, 56Wh Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz LED LCD Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 56Wh, Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3 Cell, 42WHr standard Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch Ultra HD Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Matte Finish Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch WUXGA Display
Processor: Intel Core i9-14900H Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: 22.04 LTS or Ubuntu 22.04 LTS
Battery: 4-cell Lithium-Ion 73Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.6 Inch 2.2k IPS Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 16GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11
Battery: 7.6V/5500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS 144Hz Display
Processor: Intel Core i7-14620H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 53.5Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-14980HX Processor
RAM: 32GB DDR5 5600MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 cell, 90Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →