| Processor | Intel Core i3-6006U Processor | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 inches Display | |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 520 | |
| OS | Windows 10 Pro 64-bit | |
| RAM | 4 GB DDR4 2133 Mhz RAM | |
| Memory | 500 GB HDD / 5400 rpm | |
| Battery | 6-cell Lithium Polymer Battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Fujitsu Lifebook A3570M131HGB |
|---|---|
| Model | Lifebook A3570M131HGB |
| Price | Tk 38,550 |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | 802.11a/b/g/n/ac |
|---|
| Display Type | HD IPS LED Backlight display |
|---|---|
| Display Size | 15.6 inches |
| Display Resolution | 768 x 1366 Pixels |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 37.8 cm x 25.6 cm x 3.09 cm (W x D x H) |
|---|---|
| Body Weight | 2.2 Kg |
| Body Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i3-6006U |
| Generation | 6th Generation |
| Ram | 4 GB DDR4 2133 Mhz |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 512 GB HDD / 5400 rpm |
| Graphics Memory | Intel UHD Graphics 520 |
| Battery Type | Lithium Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 6-cell |
| Battery Backup | Upto 8 hours |
| Audio | Stereo speakers, dual array microphone |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | USB 3.1 Gen 1 (Anytime USB Charge) , USB-C 3.1 Gen 1 |
| Other Features | HD Webcam & Dual Array Mic |
|---|
Nice performance.
Display: 14.0 Inch WUXGA LED Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home in S mode 64-bit
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 40Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inch HD Anti-glare Display
Processor: Intel N100 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Chrome
Battery: 50WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD IPS Anti Glare Display
Processor: Intel Core i3-N305 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800Mhz RAM
OS: Chrome OS
Battery: Li-Polymer 47Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.5 Inches TFT LCD Display
Processor: Qualcomm SM7450-AB Snapdragon 7 Gen 1 (4 nm)
RAM: 8GB RAM
OS: HarmonyOS 3.1
Battery: Non-removable Li-Po 7700 mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 10.51 Inch WUXGA IPS LCD Display
Processor: Intel N100 4-core, 4-threads Processor
RAM: 12GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 26.6WH lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.0 Inch 2K IPS Display
Processor: Intel Core i5-10210Y Processor
RAM: 8 GB LPDDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 38Wh(7.6V/4500MA) Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N5100 Processor
RAM: 12GB LPDDR4x RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 7.6V 5000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.5 Inch IPS Display
Processor: Intel Celeron N5100 Processor
RAM: 12GB LPDDR4x RAM
OS: Windows 11
Battery: 3.8V 16000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14 Inches Full-HD Display
Processor: Intel Core i7-7500U Processor
RAM: 8GB DDR4 2400 Mhz RAM
OS: Windows 10 64-bit
Battery: Li-ion 3-Cell 3150 mAh 35 Watt Hours Battery
Warranty: 2 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inches Full-HD Display
Processor: Intel Core i7-7500U Processor
RAM: 8GB DDR4 2400 Mhz RAM
OS: Windows 10 64-bit
Battery: 4-Cell 6300 mAh 46.6 Watt Hours Battery
Warranty: 2 Year Warranty
View Details →