| Processor | Intel Core i5-1135G7 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 14 inch FHD WVA Display | |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics | |
| OS | Windows 11 Pro 64-bit | |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz RAM | |
| Memory | 512GB M.2 PCIe NVMe Class 35 SSD ROM | |
| Battery | Primary 3 Cell 53.5 Whr ExpressCharge Capable Battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Dell Latitude 5430 Laptop |
|---|---|
| Model | Latitude 5430 Laptop |
| Price | Tk 206,296 |
| Brand | Dell |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Intel AX210 Wireless Card Intel AX210 WLAN Driver |
|---|
| Display Type | FHD WVA IPS 400 nits 100% sRGB Anti-Glare |
|---|---|
| Display Size | 14 inch |
| Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels (157ppi pixels per inch) |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 13.38 x 8.66 x 1.32 inches |
|---|---|
| Body Weight | 4.35 lbs (1.97 kg) |
| Operating System | Windows 11 Pro 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-1135G7 |
| Ram | 16GB DDR4 3200MHz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 512GB M.2 PCIe NVMe Class 35 SSD ROM |
| Battery Type | Primary 3 Cell 53.5 Whr ExpressCharge Capable Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 3 Cell |
| Battery Backup | Upto 25 hours on the move |
| Audio | Stereo speakers with Realtek Waves MaxxAudio Pro, 2 W x 2 W = 4 W total Dual-array microphones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Intel AX210 Wireless Card Intel AX210 WLAN Driver |
| Bluetooth | Yes |
| USB | 1 RJ-45 Ethernet port 1 USB 3.2 Gen 1 port 1 USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare 2 Thunderbolt 4 ports with DisplayPort Alt Mode/USB4/Power Delivery 1 Universal audio port |
Superb productivity performance
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i9-13900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell 80Wh Lithium-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD LED Display
Processor: Intel Core i5-1345U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-cell 51 WHr Long Life Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch Display
Processor: Intel Core i7-13700H Processor
RAM: 16GB DDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell Lithium-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 inch QHD Display
Processor: Intel Core i7-13700H Processor
RAM: 32GB DDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3 Cell, 53Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i7-1360P Processor
RAM: 32GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-ion 60Whr Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.2 Inch XDR Display
Processor: 8-core CPU Processor
RAM: 16GB LPDDR4X 4266Mhz RAM
OS: macOS Ventura
Battery: 70-watt-hour lithium-polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 94Whr Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 32GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 91.24Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inches Full HD IPS 144 Hz Display
Processor: Intel Core i7-10875H Processor
RAM: 32GB DDR4 2666 MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Changeable 62 Wh Li-Ion-Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 16.0 Inch WQXGA IPS LCD Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800 Dual channel RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 80 Wh battery with 3 charging Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →