| Processor | Intel Apollo Lake Pentium N3450 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 10.8 inches FHD IPS LCD Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 500 | |
| OS | Microsoft Windows 10 | |
| RAM | 4GB DDR3L 1866 MT/s RAM | |
| Memory | 64GB (eMMC 5.1) SSD | |
| Battery | Lithium-ion polymer 8000 mAh Non-Removable battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Chuwi SurBook Mini |
|---|---|
| Model | SurBook Mini |
| Price | Tk 21,880 |
| Brand | Chuwi |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, 2.4GHz / 5.0GHz WiFi, Dual-Band |
|---|
| Display Type | FHD IPS LCD Capacitive Multi-touch 10-point Touch Screen 0.1189mm dot pitc Display |
|---|---|
| Display Size | 10.8 inches |
| Display Resolution | 1920 x 1280 Pixels, 24 bit color depth, 213.66 PPI Pixel Density |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 10.88 in x 7.28 in x 0.35 inches (L x W x H) |
|---|---|
| Body Weight | 686 Grams (With Battery) |
| Body Color | Silver |
| Operating System | Microsoft Windows 10 |
|---|---|
| Processor | Intel Apollo Lake Pentium N3450 |
| Ram | 4 GB DDR3L 1866 MT/s |
|---|---|
| SSD Capacity | 64GB (eMMC 5.1) |
| Battery Type | Lithium-ion polymer battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 8000 mAh Non-Removable battery |
| Battery Backup | Up to 8 Hours |
| Audio | Yes With 3.5 mm Audio Jack Support |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | Yes |
|---|---|
| WiFi | Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, 2.4GHz / 5.0GHz WiFi, Dual-Band |
| Bluetooth | Yes Bluetooth v4.0 with A2DP Profile |
| USB | Type-C USB, 2 x USB 3.0 Port With OTG, Charging and Mass Storage Function |
Tons of Value!!
Display: 12.7 Inch 144Hz LCD Display
Processor: Octa-core (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585) Processor
RAM: 8GB LPDDR5 RAM
OS: Android 13, ZUI 15
Battery: Li-Po 10200 mAh, non-removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11 Inch 2K IPS Display
Processor: 8 Octa Core Processor
RAM: 8GB RAM
OS: Android 13
Battery: 8000mAh Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch HD IPS Display
Processor: Intel N200 Processor
RAM: 8GB LPDDR5 4800MHz RAM
OS: Chrome OS
Battery: 2-cell, 47 Wh Li-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inch Full HD Display
Processor: Intel® Pentium™ Processor
RAM: 3GB RAM
OS: Genuine Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion 4800 mAh Battery
Warranty: 4 month Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch FHD Display
Processor: Intel® Gemini Lake Quad Core Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Windows 10
Battery: Lithium-Ion battery pack, 7.4V, 27.75WH Battery
Warranty: 2 Years Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch IPS LCD Refresh Rate 60Hz Display
Processor: (Octa-core) 2x1.8 GHz Cortex-A75 - 6x1.8 GHz Cortex-A55 CPU Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 6000mAh Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Apollo Lake N3450 Processor
RAM: 6GB DDR3L 1866MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD Display
Processor: Intel Core m3 7Y30 Processor
RAM: 8GB DDR3L 1600MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron Apollo Lake N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 2400MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →