| Brands | Canon | |
|---|---|---|
| Model | Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 di ii vc | |
| Lense Type | VC Lens Type | |
| Lense Mount | No | |
| Water Resistant | No Resistant | |
| Zoom Type | Super zoom | |
| Max Focal Length | Focal Length 18-200mm | |
| Designed For | Canon DSLR |
| Name | Canon Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 di ii vc lens |
|---|---|
| Model | Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 di ii vc lens |
| Price | Tk 17,000 |
| Brand | Canon |
| Type | Camera Lenses |
| Showroom | Click Here |
| Focal Length aperture | Focal Length 18-200mm |
|---|---|
| Maximum Aperture | Maximum Aperture F/3.5-6.3 |
| Diagonal Angle of View | 75゜33' - 7゜59' |
| Focusing Distance | 23 elements in 19 groups |
| Filter Size | Φ62mm |
| Zoom Type | Vc lens |
| Compatible Format | Full-Frame |
| Min. focal length | Maximum Diameter Φ75mm |
| Focus Adjustment | Rear focus system |
| Water Resistant | No Resistant |
| Stable For | No Stable |
| Weight | 400g (14.1 oz.)* |
| Warranty | 1 year service warranty |
Camera performance is really good.
Brand: Sony
Model: E PZ 16-50mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: E-Mount Lens/APS-C Format
Zoom Type: Standard zoom
Max Focal Length: 16 to 50mm f/3.5
View Details →
Brand: Fujifilm
Model: XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Lens Mount FUJIFILM X
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 23 to 69mm Focal Lens
View Details →
Brand: Tamron
Model: B005 Model
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Nikon F Mount
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 70 to 300mm Focal Lens
View Details →
Brand: Nikon
Model: AF-S DX VR
Lense Type: DSLR Lens
Lense Mount: Nikon F (DX) Mount
Zoom Type: power Zoom lens
Max Focal Length: 18–140 mm
View Details →
Brand: Sigma
Model: Yes
Lense Type: Yes
Lense Mount: Yes
Zoom Type: 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
Max Focal Length: 27.2 to 80mm)
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 16MP Megapixel
Video: 720p HD Video
Connectivity: USB, Micro HDMI,
Sensor type: CCD sensor
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.1 Megapixels
Video: HD 1080p Video
Connectivity: USB , HDMI Connectivity
Sensor type: Super HAD CCD Sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: Point and Shoot
Megapixel: 12.1 MP Megapixel
Video: 1280 x 720p
Connectivity: features an on-camera HDMI port
Sensor type: Sensitivity Sensor
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 27 Megapixel
Video: HD, 1280 x 720 Video
Connectivity: AV / USB Multi (USB 2.0) Connectivity
Sensor type: CCD Sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: Semi DSLR
Megapixel: 20.3 MP Megapixel
Video: Full HD 1920 x 1080
Connectivity: NFC, HDMI interface
Sensor type: Sensitivity Sensor
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →