| Brands | Canon Brand | |
|---|---|---|
| Model | EF-S F/3.5-5.6 IS STM | |
| Lense Type | Standard Type | |
| Lense Mount | Canon Mount | |
| Water Resistant | No Resistant | |
| Zoom Type | Prime Zoom | |
| Max Focal Length | 5.31 in Length | |
| Designed For | Canon DSLR |
| Name | Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM |
|---|---|
| Model | EF-S F/3.5-5.6 IS STM |
| Price | Tk. 22,500 |
| Brand | Canon |
| Type | Camera Lenses |
| Showroom | Click Here |
| Focal Length aperture | 18 to 135mm |
|---|---|
| Maximum Aperture | f/3.5 to 5.6 |
| Lens Construction | 16 elements in 12 groups |
| Diagonal Angle of View | 74° 20' to 11° 30' |
| Focusing Distance | 1.3 ft./0.39m |
| Filter Size | 67 mm (Front) |
| Zoom Type | Prime Zoom |
| Compatible Format | APS-C |
| Min. focal length | 18 mm |
| Max. focal length | 135mm |
| Focus Adjustment | Inner focusing system |
| Water Resistant | No Resistant |
| Stable For | Wildlife |
| Weight | 16.9 oz / 480 g |
| Warranty | 01 year service warranty |
This is such a beautiful lens. It really changed my photography & helped my improve.
Brand: Nikon
Model: Nikon 70-300mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Nikon F (FX) Mount
Zoom Type: AF-S VR Zoom-NIKKOR
Max Focal Length: 70–300 mm
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.1 Megapixels
Video: 1280 x 720
Connectivity: USB 2.0, Multi (AV/USB)
Sensor type: 1/2.3 Inch Super HAD CCD
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.3 MP Megapixel
Video: 1080p full HD
Connectivity: Yes
Sensor type: Yes
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Brand: Nikon Brand
Model: AF-S Nikkor 50mm f/1.8G Lens
Lense Type: compact FX-format prime lens
Lense Mount: Nikon F-Bayonet
Zoom Type: Lens not zoomable
Max Focal Length: Maximum Aperture f/ 1.8
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.4 Megapixel
Video: Full HD 1080p Video
Connectivity: Micro HDMI, Hi-Speed USB Connectivity
Sensor type: CMOS Sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: Point and Shoot
Megapixel: 20.2 MP Megapixel
Video: 1080p video Resolution
Connectivity: WiFi and NFC connectivity
Sensor type: ype Back-Illuminated CMOS
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Video Camera
Megapixel: 16 MP CMOS Sensor Megapixel
Video: 1080p Full HD
Connectivity: Hi-Speed USB
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Point and Shoot
Megapixel: 20.2 MP Megapixel
Video: 1080p
Connectivity: WiFi and NFC connectivity
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Point and Shoot
Megapixel: 20.3 MP Megapixel
Video: 1080p
Connectivity: USB, Micro HDMI,
Sensor type: Sensitivity Sensor
Warranty: 01 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Video camera
Megapixel: 9.2 MP Megapixel
Video: 1920 x 1080
Connectivity: Composite Video Out, HDMI Terminal
Sensor type: MOS Sensor
Warranty: 01 Years Service Warranty
View Details →