| Processor | Intel Core i9 | |
|---|---|---|
| Display | 16-inches Retina display | |
| Graphics Card | AMD Radeon Pro 5500M | |
| OS | macOS | |
| RAM | 16GB 2666MHz DDR4 RAM | |
| Memory | 1TB SSD | |
| Battery | 100Wh Lithium Polymer Battery | |
| Warranty | 01 year International Limited Warranty |
| Name | Apple Macbook Pro MVVK2 |
|---|---|
| Model | Macbook Pro MVVK2 |
| Price | 270,000 |
| Brand | Apple |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | 802.11 a/b/g/n |
|---|
| Display Type | Retina display |
|---|---|
| Display Size | 16-inches |
| Webcam | 720p HD Camera |
|---|
| Body Dimensions | 35.79 x 1.62 x 24.59cm |
|---|---|
| Body Weight | 2kg |
| Body Color | Gray |
| Operating System | macOS |
|---|---|
| Processor | 2.3GHz 8-core 9th-generation Intel Core i9 processor (Turbo Boost up to 4.8GHz) |
| Ram | 16GB 2666MHz DDR4 |
|---|---|
| SSD Capacity | 1TB SSD |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 100Wh |
| Battery Backup | Up to 11 Hours |
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n |
| Bluetooth | v5.0 |
| USB | 4x Thunderbolt 3 (Supports Display Port) |
| Made By |
|---|
Laptop performs great.
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 64GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 91.24Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD IPS G-SYNC 300 Hz Display
Processor: Intel Core i5-11400 Processor
RAM: 8GB DDR4-3200 Crucial RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Changeable 97Wh Li-Ion-Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 32GB DDR4 3200Mhz Dual Channel RAM
OS: Pop OS 21.04 (64-bit)
Battery: Embedded 6 cell Polymer 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 32GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch QHD Narrow Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 32GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 94Whr Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD IPS Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200 samsung RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Changeable 80 Wh Li-Poly-Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 62Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch QHD IPS Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR4-3200 samsung RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Changeable 80 Wh Li-Poly-Battery
Warranty: 1 year warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Plus Display
Processor: Intel Core i5-13500H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 86WHr (Integrated) Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →