| Processor | Intel Core i9-9880H Processor | |
|---|---|---|
| Display | 16.0 inch LED‑Backlit IPS Display | |
| Graphics Card | AMD Radeon Pro 5500M | |
| OS | macOS | |
| RAM | 32GB RAM | |
| Memory | 1TB SSD | |
| Battery | Built‑in 100‑watt‑hour lithium‑polymer Battery2 | |
| Warranty | 01 year International Limited Warranty |
| Name | Apple MacBook Pro |
|---|---|
| Model | MacBook Pro |
| Price | 385,000 |
| Brand | Apple |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | 802.11ac Wi‑Fi wireless networking |
|---|
| Display Type | LED‑Backlit IPS Display |
|---|---|
| Display Size | 16.0 inch |
| Display Resolution | 3072x1920 |
| Webcam | 720p FaceTime HD camera |
|---|
| Body Dimensions | 35.79 x 24.59 x 1.62 cm |
|---|---|
| Body Weight | 2.0 kg |
| Body Color | Space Gray |
| Operating System | macOS |
|---|---|
| Processor | Intel Core i9-9880H Processor |
| Ram | 32GB DDR4 2666MHz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 1TB SSD |
| Battery Type | Built‑in 100‑watt‑hour lithium‑polymer battery2 |
|---|---|
| Battery Backup | Up to 11 hours wireless web |
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | 802.11ac Wi‑Fi wireless networking |
| Bluetooth | 802.11ac Wi‑Fi wireless networking |
| USB | 802.11ac Wi‑Fi wireless networking |
| Made By | USA |
|---|
For the price, this is a great laptop.
Display: 16.1 Inch 3.2K Display
Processor: Intel Core i5-14500HX Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 70Whr Non-Removable Lithium-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell, 56Wh Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz LED LCD Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 56Wh, Lithium Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD 60Hz Display
Processor: Intel Core i5-1435U Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3 Cell, 42WHr standard Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch Ultra HD Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Matte Finish Display
Processor: Intel Core i9-14900HX Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Pop OS 22.04 LTS
Battery: 6 cell Lithium-Ion 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch WUXGA Display
Processor: Intel Core i9-14900H Processor
RAM: 8GB DDR5 4800MHz RAM
OS: 22.04 LTS or Ubuntu 22.04 LTS
Battery: 4-cell Lithium-Ion 73Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.6 Inch 2.2k IPS Display
Processor: AMD Ryzen 5 7520U Processor
RAM: 16GB LPDDR5 RAM
OS: Windows 11
Battery: 7.6V/5500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS 144Hz Display
Processor: Intel Core i7-14620H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 53.5Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-14980HX Processor
RAM: 32GB DDR5 5600MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 cell, 90Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →