| Camera | 12MP+10MP Main, 12MP Front | |
|---|---|---|
| Display | 12.9 Inches, 515.3 cm2 LED LCD Display | |
| Sim | Nano-SIM, eSIM | |
| OS | iPadOS 16 | |
| Chipset | Apple M2 | |
| RAM | 8GB, 16GB RAM | |
| Memory | 128GB, 256GB, 512GB, 1TB, 2TB ROM | |
| Battery | Li-Po 10758 mAh Battery |
| Name | Apple iPad Pro 12.9 (2022) |
|---|---|
| Model | iPad Pro 12.9 (2022) |
| Price | Exp 160,000 |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | 2022, October 18 |
|---|---|
| Launch Date | Available. Released 2022, October 26 |
| Network Type | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G |
|---|---|
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO |
| Network 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 48, 66, 71 |
| Network 5G | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 77, 78, 79, 258, 260, 261 SA/NSA/Sub6/mmWave SA/NSA/Sub6 |
| Network Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps, 5G |
| Network GPRS | Yes |
| Network EDGE | Yes |
| Display Type | Liquid Retina XDR mini-LED LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
|---|---|
| Display Size | 12.9 inches, 515.3 cm2 (~85.4% screen-to-body ratio) |
| Display Resolution | 2048 x 2732 pixels, 4:3 ratio |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | (~265 ppi density) |
| Display Screen Protection | Scratch-resistant glass, oleophobic coating |
| Primary Camera | 12MP 10MP TOF 3D LiDAR scanner (depth) |
|---|---|
| Secondary Camera | 12MP |
| Camera Features | Quad-LED dual-tone flash, HDR Face detection, HDR, panorama |
| Video | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps; gyro-EIS, ProRes, Cinematic mode (4K, 1080p) 1080p@25/30/60fps, gyro-EIS, HDR |
| Body Dimensions | 280.6 x 214.9 x 6.4 mm (11.05 x 8.46 x 0.25 in) |
|---|---|
| Body Weight | 682 g (Wi-Fi), 685 g (5G) (1.50 lb) |
| Body Build | Glass front, aluminum back, aluminum frame |
| Body Color | Silver, Space Gray |
| Operating System | iPadOS 16.1 |
|---|---|
| CPU | Octa-core |
| GPU | Apple GPU (10-core graphics) |
| Chipset | Apple M2 |
| Memory Internal | 128GB, 256GB, 512GB, 1TB, 2TB ROM |
|---|---|
| Memory External | No |
| Ram | 8GB, 16GB RAM |
| Battery Type | Non-removable Li-Po Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 10758 mAh Battery |
| Fm Radio | No |
|---|
| Audio | Vibration, MP3, WAV ringtones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, hotspot |
|---|---|
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, EDR |
| USB | USB Type-C 4 (Thunderbolt 4), DisplayPort, magnetic connector |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS (Wi‑Fi + Cellular model only) |
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, barometer |
|---|---|
| Messaging | iMessage, Email, Push Email, IM |
| Browser | HTML5 |
| Java | No |
| Made By | USA |
|---|---|
| Other Features | Fast charging 18W |
Good tablet.
Display: 7.9 Inches Foldable OLED Display
Camera: 54MP+8MP+50MP Main, 16MP Front
Chipset: Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
RAM: 16GB RAM
OS: Android 12
Battery: Non-removable Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 6.2 inches Foldable P-OLED Display
Camera: 48MP Main, 20MP Front
Chipset: Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G
RAM: 8GB RAM
OS: Android 10
Battery: 2510 Mah Li-Poly Battery
View Details →
Display: 6.7inches Super Retina Display
Camera: 12MP+12MP+12MB Main, 12MP Front
Chipset: Apple A14
RAM: 6GB RAM
OS: iOS 14
Battery: Non-removable Li-Ion Battery
View Details →