| Camera | 8MP Main, 2MP Front | |
|---|---|---|
| Display | 5.5 inch HD, IPS, 2.5D Display | |
| Sim | HSPA+/3G, Wi-Fi, Bluetooth | |
| OS | Android 7.0 (Nougat) | |
| Chipset | 1.3 GHz Quad Core | |
| RAM | 1GB RAM | |
| Memory | 8GB ROM | |
| Battery | 2850mAh Battery |
| Name | Stylus Q 150 |
|---|---|
| Model | Q 150 |
| Price | Tk. 5,485 |
| Brand | Stylus |
| Type | Smart Phone |
| Showroom | Click Here |
| Launch Date | Release |
|---|
| Network Type | Info not available |
|---|---|
| Network 2G | Info not available |
| Network 3G | Info not available |
| Display Type | HD, IPS, 2.5D Display |
|---|---|
| Display Size | 5.5 inch |
| Display Resolution | 1280 × 720 |
| Primary Camera | Rear 8MP, AF with LED Flash |
|---|---|
| Secondary Camera | Front 2MP |
| Body Dimensions | Info not available |
|---|---|
| Body Weight | Info not available |
| Operating System | Android 7.0 (Nougat) |
|---|---|
| CPU | 1.3 GHz Quad Core |
| Memory Internal | 8GB ROM |
|---|---|
| Ram | 1GB RAM |
| Battery Type | Info not available |
|---|---|
| Battery Capacity | 2850mAh Battery |
| Fm Radio | Yes |
|---|
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | Yes |
|---|---|
| Bluetooth | V 4 |
| USB | Yes |
| GPS | Yes |
| Sensors | Yes |
|---|---|
| Messaging | Yes |
| Browser | Yes |
| Java | No |
| Made By | Bangladesh |
|---|---|
| Other Features | Gravity sensor:Yes,Proximity sensor:Yes |
It's amazing price with full HD Display & 2850 mAh big battery.
Display: 6.6 Inches IPS LCD Display
Camera: 8MP Main, 5MP Front
Chipset: Unisoc SC9863A1 (28nm)
RAM: 2GB RAM
OS: Android 12 (Go edition)
Battery: 4000 mAh Li-Po Battery
View Details →
Display: 1.83 inches LCD Display
Camera: No
Chipset: No
RAM: No
OS: Proprietary OS
Battery: 289 mAhNon-removable Li-Ion Battery
View Details →
Display: 2.4 Inches TFT LCD Display
Camera: VGA Main, No Front
Chipset: Yes
RAM: No RAM
OS: Feature Phone
Battery: Removable Li-Ion 1450 mAh Battery
View Details →
Display: 5.2 Inches IPS Display
Camera: 5MP Main, 5MP Font Camera
Chipset: Mediatek MT6737 (28 nm)
RAM: 1GB RAM
OS: Android 7.0
Battery: Non-removable Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 2.4 Inches TFT LCD Display
Camera: No Main, No Front
Chipset: Yes
RAM: No RAM
OS: Feature Phone
Battery: Removable Li-Ion 1450 mAh Battery
View Details →
Display: 4.0 Inches TN Touchscreen Display
Camera: 5MP Main, 2MP Front
Chipset: MediaTek MTK6739
RAM: 1GB RAM
OS: Android 8.1 Oreo (Go Edition)
Battery: 1800 mAh Li-Ion Battery
View Details →
Display: 10.1 Inch TFT IPS Display
Camera: 5MP Main 2MP Front Camera
Chipset: Allwinner A523 64-bit Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Android 13
Battery: 5000mAh Li-ion Battery
View Details →
Display: 5.0 Inches IPS Display
Camera: 5MP+VGA Main, 2MP Font Camera
Chipset: Yes
RAM: 2GB RAM
OS: Android 12
Battery: Non-removable Li-Po 2500 mAh Battery
View Details →
Display: 6.56 Inch IPS LCD Display
Camera: 5MP+2MP Main, 5MP Font Camera
Chipset: SC9863A
RAM: 2GB RAM
OS: Android 13 Go Edition
Battery: Non-removable Li-Po 4000 mAh Battery
View Details →
Display: 1.8 Inches TFT LCD Display
Camera: No Main, No Front
Chipset: No
RAM: No RAM
OS: Feature Phone
Battery: 1000 mAh Li-Ion Battery
View Details →