| Camera type | Digital Camera | |
|---|---|---|
| Megapixel | 18 MP | |
| Video | MPEG-4, AVCHD | |
| Sensor type | Exmor R® CMOS | |
| Display type | 3 Inch | |
| Connectivity | USB , HDMI, Wireless Connectivity | |
| Battery | Lithium ion Battery | |
| Warranty | 3 year warranty |
| Name | Sony Cyber Short DSC-WX350 |
|---|---|
| Model | Cyber Short DSC-WX350 |
| Price | Tk 14,500 |
| Brand | Sony |
| Type | Digital Camera |
| Showroom | Click Here |
| Remote control | No |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Wireless | Yes |
| Storage Type | SD/SDHC/SDXC, Memory Stick Duo/Pro Duo/Pro-HG Duo |
|---|
| Camera type | Digital Camera |
|---|---|
| Sensor photo detectors | Yes |
| Effective pixels | Yes |
| Processor | |
| Max resolution | 1920 x 1080 |
| Sensor type | BSI CMOS |
| Optical Zoom | 10x |
| Minimum shutter speed | 30 sec |
|---|---|
| Maximum shutter speed | 1/1600 sec |
| Format | MPEG-4, AVCHD |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Resolutions | 4896 x 3672 |
| ISO | Yes |
|---|---|
| White balance presets | Yes |
| Image stabilization | Yes |
| Image Format | JPG |
| Autofocus | Yes |
|---|---|
| Manual focus | Yes |
| Digital Zoom | 10x |
| Screen Type | LED |
|---|---|
| Screen Size | 3" |
| Screen dots | Yes |
| Live view | Yes |
| Touch screen | No |
| Weight (inc. batteries) | 137 g |
|---|---|
| Dimensions | 96 x 55 x 26 mm (3.78 x 2.16 x 1.01″) |
| Battery | Rechargeable Lithium-Ion |
I love this , the camera picture so beautiful.
Brand: Sony
Model: E PZ 16-50mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: E-Mount Lens/APS-C Format
Zoom Type: Standard zoom
Max Focal Length: 16 to 50mm f/3.5
View Details →
Brand: Fujifilm
Model: XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Lens Mount FUJIFILM X
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 23 to 69mm Focal Lens
View Details →
Camera type: Point and Shoot
Megapixel: 20 megapixel
Video: HD videos
Connectivity: USB
Sensor type: CCD Sensor
Warranty: 1 Year Warranty service
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF 28mm f/2.8
Lense Type: USM Lens
Lense Mount: EF-Mount Lens Mount
Zoom Type: most expensive zoom
Max Focal Length: wide-angle focal length
View Details →
Brand: Tamron
Model: B005 Model
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Nikon F Mount
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 70 to 300mm Focal Lens
View Details →
Brand: Nikon
Model: AF-S DX VR
Lense Type: DSLR Lens
Lense Mount: Nikon F (DX) Mount
Zoom Type: power Zoom lens
Max Focal Length: 18–140 mm
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF 28mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: EF-mount DSLRs
Zoom Type: is f/4.5 at 28 mm
Max Focal Length: 28mm 1:2.8
View Details →
Brand: Tamron Brand
Model: A005E SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD Lens
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Tamron Mount
Zoom Type: telephoto zoom
Max Focal Length: 300 Millimeters
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF-S 18-200mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: f/3.5-36 aperture range
Zoom Type: 18-200mm zoom
Max Focal Length: CANON Mount
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.2 MP Megapixels
Video: HD 720p Video
Connectivity: USB , HDMI, Connectivity
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →